Vocalies

Com s'organitza l'AFA?

L'AFA està formada per familiars d'alumnes voluntaris, organitzats en àrees especialitzades (vocalies)
 

Què fem?

Des de l’AFA de l’Escola Mallorca duem a terme una sèrie de projectes i activitats que no serien possibles sense la col·laboració de les famílies.

  • La gestió del servei d’acollida i ludoteca.
  • La gestió de les activitats extraescolars i de les xerrades educatives per a les famílies
  • El projecte de socialització de llibres (Repassa’l)
  • Accions emmarcades dins del projecte d’escoles més sostenibles (reutilització de l’aigua, creació de l’espai verd i tranquil al pati, intercanvi de llibres per Sant Jordi, venta d’embolcalls reutilitzables, etc.)
  • El contacte amb altres AFAs i AMPAs del barri
  • Projectes solidaris com el recapte per al Banc d’aliments o la fira Roba que roda
  • El reforç d’anglès a les classes mitjançant la contractació d’un auxiliar de conversa natiu
  • Els contacontes familiars a les classes
  • El reforç en l’organització de la biblioteca de l’escola
  • Les accions reivindicatives de l’ús de l’edifici annex
  • Les sortides culturals i excursionistes per a les famílies
  • Algunes de les festes de l’escola i dels seus companys inseparables: el bar, la batucada, el grup de teatre El Rampell, els gegantons i la seva colla.
 
Per tal de coordinar totes aquestes activitats, dinamitzar-les i informar les famílies és imprescindible la feina que duu a terme la Vocalia de Comunicació mitjançant la nostra web, les circulars, els cartells, les xarxes socials i la difusió a través dels delegats de cada curs.

Com ens organitzem?

Vocalies

 

Si necessites posar-te en contacte amb alguna de les Vocalies, aquí trobaràs els seus e-mails:

 

Juntajunta@afamallorca.cat

 

Vocalia Agenda 21agenda21@afamallorca.cat

 

Vocalia de Bibliotecabiblioteca@afamallorca.cat

 

Vocalia de Comunicaciócomunicacio@afamallorca.cat

 

Vocalia de Delegatsdelegats@afamallorca.cat

 

Vocalia d'Extraescolarsextraescolars@afamallorca.cat

 

Vocalia de Festesfestes@afamallorca.cat

 

Vocalia de Gènere i Diversitatgenereidiversitat@afamallorca.cat

 

Vocalia de Menjadormenjador.escola@afamallorca.cat

 

Vocalia de Socialitzaciósocialitzacio@afamallorca.cat

 

Voluntarisvoluntariat@afamallorca.cat